David Jeřábek
6. 5. 2024

Evropská konkurence, nervozita i příprava na další závod

Do Humpolce dorazilo v divizi Buggy 1600 celkem 21 jezdců. Celý závod se nesl v duchu evropské konkurence. Poprvé s novým vozem vyrazil na start Filip Duřt. První místo si z Humpolce odvezl Václav Kindl, stříbro vybojoval Arnošt Florián a třetí protnul cílovou šachovnici Martin Vaculík.

První měřený trénink vyhrál jezdec Václav Kindl. Druhý skončil loňský mistr Evropy Jakub Novotný a hned za ním Filip Hartman. V druhém měřáku se dostal do vedení Arnošt Florián, který přeskočil v tabulce Kindla. Třetí nejrychlejší čas naměřil Jakub Novotný.

Rozjížďky se pak nesly v duchu souboje třech závodníků -  Floriána, Kindla a Novotného. Poslední zmiňovaný vyhrál první rundu, za ním dojel Kindl a Florián. Filip Duřt vyjel poprvé s novým vozem, ale po startu dostal ránu od Fodora a tím pro něho závod v Humpolci skončil. V druhé rozjížďce se pozice proměnily a první byl Kindl, druhý Novotný a třetí opět Florián. Ten vyhrál třetí rundu, za ním skončil Kindl a třetí dojel Novotný.

Ve finále se na šestém místě ocitl Hartman, pátý skončil Novotný a třetí místo o chlup uteklo německému jezdci Markusovi Wibbelerovi. Bronz si ze závodu odnesl Martin Vaculík. "Víkend začal měřenými tréninky, které se mi docela povedly a stačilo mi to na šesté místo z 21 přítomných závodníků. Dále byly rozjížďky. Ty se mi také, až na druhou rozjížďku, kde jsem se nechal vyvézt, docela povedly a výsledky stačily na druhou řadu do semifinále. Tam jsem dojel na pátém místě, což znamenalo 2. řada do finále. To bylo velmi nabité, protože přede mnou stál Kindl, Florián, Novotný a vedle mě stál Wibbeler, což jsou jezdci evropské špičky. Po startu mi auto krásně odjelo a zvládl jsem se probojovat na třetí pozici, kterou jsem si taky do konce finále udržel. Tento závod jsem si osobně velmi užil a beru ho jako skvělou přípravu na příští týden, kdy jedu v německém Seelow mistrovství Evropy," vysvětluje Vaculík.

Druhým místem se v nové divizi blýskl Arnošt Florián. "Humpolec sice nepatří mezi mé nejoblíbenější tratě, ale i tak jsem se těšil. Tuto sezónu přestupuji do nové divize a přeci jenom je to první závod, takže jsem pociťoval nervozitu. Do finále jsem nastupoval hned za Kindlem jako druhý. Po podařeném startu jsem vyjel z první zatáčky jako druhý, a tak jsem dojel do cíle. Auto fungovalo bez problémů, za což děkuji mechanikovi Ráďovi," dodává jezdec.

Zlato si ze závodu odvezl Kindl. "Finále bylo velmi nabité. V první řadě se mnou stáli dva loňští mistři Evropy, jeden z juniorek a druhý z Buggy 1600. Šachovnicovou vlajku jsem viděl jako první a to znamenalo jen jedno - podařilo se nám vyhrát Humpolec a odvézt si prvních pětatřicet bodů," komentuje závodník.

Tereza Šimurdová

www.autokrosar.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články

© 2024 Autokrosar.cz ISSN 1805-1413 | Vyrobilo studio
Zásady ochrany osobních údajů