David Jeřábek
18. 6. 2024

Novopačtí pořadatelé registrují už téměř 130 jezdců

Necelý měsíc zbývá do startu pátého letošního závodu Mistrovství Evropy v autokrosu a pozitivní informace z organizačního výboru říká, že se již přihlásilo více jak 120 jezdců v pěti vypsaných kategoriích.

Nejvíce mezi „kárty“, pětatřicet, v čele s Meatem, Mercierem a Doležalem. Ale také v divizi Buggy 1600 zaslalo přihlášku více jak třicet jezdců. Novotný, Wibbeler, Laubach, Pytloun, Florian, to je jen „vzorek“ ze seznamu přihlášených. Šestadvacet závodníků hlásí kategorie nejsilnějších speciálů Super Buggy – Nikodém, Antony, Jordák, Hošek, Boele, Theuil, Callaghan.

A třináctka mladých jezdců bude závodit o body v Junior Buggy. Boj o přední příčky svedou Ottink, Pytlounová, Svobodová, Kolomý. V kategorii vzkříšené divize Touring Autocross projevilo zájem o start ve Štikovské rokli dvacet jezdců. Dlesk, Červený, Musil, Bret, Šimurda jsou rozhodně zárukou kvalitních sportovních výkonů.

Stále se ještě nejedná o konečná čísla, neboť uzávěrka přihlášek ještě neskončila. Ale vzhledem k velkému počtu přihlášených se dolaďuje časový harmonogram. Pořadatelé z Autoklubu Nová Paka připravují opět obsáhlý a celobarevný program, v němž se kromě současných jezdců bude vzpomínat na legendy Jaroslava Mahra, Karla Wöbera, Johny Hakwoorta nebo novopackou ikonu Antonína Vitvara.

Součástí dvoudenních závodů bude i autogramiáda současných a bývalých závodníků. Neměl by zde chybět zmíněný Hakwoort nebo Bohumil Křesťan. I to je jeden z důvodů, proč se vyplatí novopackých autokrosových závodů ve dnech 6. - 7. července zúčastnit.

Pavel Vydra

tisková zpráva

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články

© 2024 Autokrosar.cz ISSN 1805-1413 | Vyrobilo studio
Zásady ochrany osobních údajů