David Jeřábek
27. 4. 2022

Humpolec z pohledu Bret motorsport

Do Humpolce jsme se velmi těšili, ale jak už to bývá zimní pauza není nikdy dost dlouhá, takže auto by se dalo klidně chystat ještě o 14 dní déle😊. Páteční cesta byla plná kolon a dopravních omezení, ale pivo pro posádku bylo v lednici nachlazené, takže OK. Trošku jsme se báli předpovědi počasí, ale nakonec celý weekend krom nějakých malých přeháněk úplně super.

V autě jsme měli nový motor a přepracovanou olejovou vanu, takže jsme doufali že vše bude ok. Naštěstí bylo a celý weekend jsme se potýkali v uvozovkách pouze s přehříváním motoru a nějakými drobnostmi. První tréninková jízda plná mých chyb a špatného pocitu z jízdy, a přesto druhé místo. Nepochopil jsem. Asi jich kluci po pauze udělali ještě víc než já. Druhý trénink pocitově dobrý a čas horší a nechápal jsem ještě víc. Naštěstí to dalo na 4. místo, které je v Humpolci lepší než 3, ale na to jsem před finále zapomněl. V rozjížďkách postupně 4,3,2 což bylo ok. Bohužel jsem vždy mohl naplno jet pouze dvě kola a pak už jsem měl teplotu chladící kapaliny příliš vysokou a musel jsem odlevovat. Zkoušeli jsme po každé jízdě nějakou změnu, ale bohužel se to nepodařilo vyřešit.

Na finále mě to dalo na první řadu, ale zvnějšku, a to už jsem dopředu věděl, že je špatné. Zkusil jsem to odstartovat, ale dle mých předpokladů šla druhá řada pode mě a já ven do hlubokého. Takže jsem odjel jako pátý a vzhledem k teplotě motoru to byla spíš taková jízda v úspornějším modu. 5. místo v cíli nějaký základ do sezony je, takže vlastně skoro ok. Bohužel teď za ty dva dny, kdy mám čas jít na dílnu před pátečním odjezdem nestačíme krom nějaké kontroly auta podstatného vyřešit nic, takže zatím asi vyhlídky nic moc.

Na závěr bych chtěl poděkovat pořadatelům za perfektně zvládnutý závod. Pepa Špaček opět zvládl ukočírovat vše včetně počasí, takže super. Jediná snad malinkatá výtka za neustálé vypadávání elektřiny v depu. Chápu, že bylo hodně aut a někteří se zrovna hospodárně se spotřebou proudu nechovají, ale aby někdo neřekl že jen chválím a mají mě humpolečtí uplaceného😊.

Zveme Všechny fanoušky už příští týden do Matchenbergu. Na tamní trati jsem ještě nikdy nestartoval tak uvidíme.

Autocrossu Zdar!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články

© 2024 Autokrosar.cz ISSN 1805-1413 | Vyrobilo studio
Zásady ochrany osobních údajů