David Jeřábek
18. 8. 2022

Bret Mototorsport v Poříčí

Do Poříčí jsme odjížděli pozitivně naladěni po Nové Pace a na závod jsem se moc těšil. V pátek nás přivítala perfektně připravená trať a hezký celý areál. Trošku jsem si prošlápnul depo, občas se někde zastavil na pivko, pokecal.. prostě super autocrossová atmosféra.

V sobotu jsme ráno začínali tréninkovými jízdami a v mém podání objektivně nutno říct, nic moc. První trénink jsem na to šel asi až moc agresivně a druhý byl nakropený a pomalejší. Tudíž 6. místo a žádná sláva.

Sobotní rozjížďka a druhé místo. Úplně jsem nebyl spokojenej s trakcí na výjezdu z pomalých zatáček. Zkoušel jsem to projíždět různě, ale nebylo to ono. Na konci rozjížďky nám odešel před závody opravený alternátor, takže jsme dali rezervní. Tímto děkuji jedné firmě v Bolce za „super“ práci. Až pojedu v týdnu kolem, tak jim ten čínský regulátor, co jsme v altíku našli, prohodím oknem. V sobotním večeru byl v depu koncert a hezký ohňostroj, což jsme ocenili a myslím že takovýhle doprovodný program je super pro týmy, ale i návštěvníky závodů. Autocross to dělá rodinou zábavou na celý weekend a to je myslím cesta, kterou by se měl ubírat. Jen večerní rybolov dopadl katastrofálně a ani to neťuklo😊.

Nedělní ráno nás přivítalo deštěm, a tak jsme se rozhodli obout hrabky. To se ukázalo zásadní na startu a odjelo to hezky. Výsledkem bylo druhé místo. Ve třetí rundě se mě to podařilo zopakovat a na start finále to dalo 4. místo a druhou řadu.

Finále byl mazec od začátku až do konce. Odjel jsem jakž takž, bohužel jsem odlevil moc brzo, a ještě nechal jasnou svojí chybou místo na vnitřku zatáčky, takže šel předeme Luboš Kužel a jel jsem pátý. Co se pak dělo jsem jen zíral. Nahoře se otočili Brožek a Luboš Kužel a já to nedokázal ubrzdit a do Luboše jsem vlétnul. Myslel jsem, že je konec, ale ono to jelo naštěstí dál😊. V dalším kole jsem viděl stát Dušana a rázem jsem byl třetí. Auto bylo hodně nervózní a přetáčivé, takže jsem se opakovaně táty ptal na vysílačce, co je kde špatně. Říkal mě, že není nic vidět ať makám a přidám. Tak jsem jel a dojel Honzu Brožka. Bohužel tam, kde by se předjet dalo byly vyvěšené žluté vlajky a do úplného rizika, že tam někde skončím jsem taky nechtěl jít. Někdy když chcete moc nemáte nic… Výsledek 3. místo je pro nás fajn. Je to bedna a ta je pro nás vždy úspěchem.

Děkujeme pořadatelům v Poříčí za super závody, vše klapalo jak mělo a moc se nám líbilo. Kdybych měl zmínit něco co by se dalo zlepšit tak asi jen zvýšit počet WC, kde byla občas fakt fronta. To jen, aby někdo neřekl, že jen chválím a je to zaplacené😊.

V Poříčí jsme dostali pozvánku do italské Maggiory, kde se pojede vložený závod plechů, tak jako v Nové Pace. Strašně rádi bychom na tento závod jeli a je to mým dlouholetým snem, ale náš rozpočet nám to zatím neumožnuje. Nyní budu usilovně hledat partnery, kteří by nám pomohli start v Itálii zrealizovat. Takže pokud by chtěl někdo pomoct určitě se ozvěte.

Na závěr díky klukům za přípravu auta, které fungovalo opět skvěle. Rodině za podporu a všem kteří nám fandí a pomáhají. Nashle v Nové Pace.

Jirka Bret

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články

© 2024 Autokrosar.cz ISSN 1805-1413 | Vyrobilo studio
Zásady ochrany osobních údajů