David Jeřábek
7. 4. 2023

#02 Před sezonou 2023

Vážení příznivci autocrossu. První závod MMČR v Humpolci se blíží a po něm bude následovat hned druhý v Nové Pace. Položil jsem tři otázky našim jezdcům, kteří mi pomalu odpovídají. Odpovědi namé otázky si můžete přečíst právě nyní....

Otázky

1. Závod v Humpolci se blíží, jak se těšíš?

2. Zima byla dlouhá, co je nového v týmu?

3. Jaké máš v letošní sezoně plány a cíle z hlediska umístění?

JAKUB KUBÍČEK

1. Těším se možná nejvíc ze všech, protože jsem v autě skoro rok neseděl. Humpolečáci vždycky udělají skvělé závody, jak pro nás pro jezdce, tak pro diváky. Doufám, že vyjde počasí a nebudeme muset vytahovat hrabalky..

2. Nového v týmu? Jak jsem již popisoval na své facebookové stránce, tak kromě toho, že jsme kvůli mému zranění loni odjeli jen asi 5 závodů, tak nás zasáhla ještě ta nejsmutnější událost, kdy nás opustil můj milovaný děda... Takže se momentálně pereme se situací, do které jsme spadli a snažíme se dát vše dohromady, abychom byli schopni se dál bavit autokrosem, alespoň v té míře, že pojedeme jen český mistrák. Na autě bude nové akorát startovní číslo, kdy se zase po 10 letech vracíme ke dvoucifernému číslu, ale tak to prostě je. Sice jsem chtěl svojí 22, kterou jsem jel v prvním roce v SB v roce 2013, ale Ráďa Jordák mi oznámil, že si budu muset vzít číslo 10, což když budu jezdit po střeše, tak je to jako jednička... 😄 Každopádně na jiné úpravy a vylepšení nebyl vůbec čas.. Budeme rádi, když v naší nové dílně, kam jsme se ještě museli narychlo přestěhovat, uděláme zase z Bestie rychlej a konkurenceschopnej závodní stroj a odjedeme sezónu.

3. Plán je tedy jasný. Chceme zvládnout odjet vše doma, a možná, když to vyjde, tak domácí Evropy.. To ještě uvidíme, jak se celá situace bude vyvíjet. A cíle na umístění? No, rok jsem v tom neseděl a asi to bude i znát, to se uvidí, každopádně si vyloženě velké ambice nedělám. Tím nechci říct, že tam budu jen kroužit jak káně nad polem, samozřejmě se budu snažit a budu chtít vyhrávat, takže pokud se to povede, bude to jedině dobře pro celý náš tým. Děda na nás bude dohlížet zeshora, tak ho nechceme zklamat.

Fotogalerie jezdce najdete: ZDE


MARTIN GACÍK

1. Na závod v Humpolci se vážně těším, protože svým způsobem mám Humpolec rád.

2. Nového v týmu je, že jsme celé auto zrenovovali a vložili do něj jiný motor. Abych se o kousek přiblížil konkurenci. Snad to pomůže, ale jelikož jsme limitovaní přidáváním zbytečných kil do auta. Tak si myslím, že to všechno bylo zbytečné. Ale jak říkám, po všechny platí pravidla stejný, tak uvidím.

3. Znovu se opakuji v 3 otázce, já jsem byl v roce 2021 celkově 3. To znamená vícemistr. V roce 2022 jsem byl taky vícemistr, tentokrát však celkově druhý. Pořadí se lepší…. takže je rok 2023, a se smíchem říkám, neptejte se mě, jaký mám letošní plány.😂

Fotogalerie jezdce najdete: ZDE


JIRKA BRET

1. Zatím jsem to nějak neprožíval, ale soubojem o 3. místo mě včera zakončila hokejová sezona, takže pomalu přepínám na autocross mode. Humpolec bývá vždy perfektně připraven a těšíme se tam.

2. Nového nic podstatného. Auto jsme poopravili, zkontrolovali a 17. dubna odladíme u Martina Matouška motor po repasi a vyrazíme na závody. Personální obsazení týmu je pořád stejné, jen jsme o rok starší tak snad to na nás po zimě nebude moc vidět 😃

3.Umístění co nejlepší samozřejmě 😃. Podstatné pro nás je se bavit závody a na závodech. Rád bych jel všechny volné závody při ME, když budou vypsány, protože loni mě Nová Paka nadchla. Republiku určitě začneme v Humpolci a dál se uvidí podle počtu aut, nálady, času a hlavně financí. Chystáme záložní variantu v podobě citiga do D6, když by bylo málo silných aut, ale doufám že nebude třeba.

Fotogalerie jezdce najdete: ZDE


LUKÁŠ HOVORKA

1. Na první závod do Humpolce se jako každý rok moc těším. Zima byla dlouhá, tím pádem se nemohu dočkat. Zároveň mám respekt z toho, jaká sezóna bude a jak soupeři nazbrojili😆

2. V týmu nás je o jednoho člena méně, a proto příprava byla zcela jiná než uplynulé roky a ani jsme nevěděli, zda budeme dál pokračovat. Takže na poslední chvíli se pokoušíme dělat nějaké úpravy, které snad přinesou výsledky.

3. Uvidíme, jak se podaří začátek v republice, a potom se rozhodneme, co pojedeme dál. V plánu je i pár zahraničních závodů. Sezonu si chci užít a ve zdraví ji odjet, ale samozřejmě se chci umístit co nejvýše.

Fotogalerie jezdce najdete: ZDE


JAROMÍR ŠTĚTINA

1. Ahoj Davide, těším se moc jako každý rok a každý závod, ale ten první je vždy takový zvláštní.

2. V týmu nového nic. Na závody jedeme v nezměněné sestavě a se starým autem.   Plány a cíle, no trochu se povozit a přivézt auto do cíle pokud možno celé, a pak budeme slavit buď na radost nebo na smutek😀

3. Vlastně ani nevím, jestli vůbec pojedu v Humpolci já nebo Michal, můj syn. Asi pojede ten, kdo bude míň zlobit.

Fotogalerie jezdce najdete: ZDE


TOMÁŠ SVOBODA

1. Těším se moc jsem připravený na 110 % a už se nemůžu dočkat na souboje během sezony.

2.V týmu se nezměnilo prakticky nic krom fyzické zimní přípravy.

3. Chtěl bych se umístit co nejlépe budu moct rozhodně to nechci nechat klukům zadarmo.

Fotogalerie jezdce najdete: ZDE


David Jeřábek, www.autokrosar.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články

© 2024 Autokrosar.cz ISSN 1805-1413 | Vyrobilo studio
Zásady ochrany osobních údajů