David Jeřábek
16. 6. 2022

Blíží se autokrosové Mistrovství Evropy v Nové Pace

Ve dnech 1. - 3. července se uskuteční závod autokrosového Mistrovství Evropy v Nové Pace. Bude to již čtvrtý letošní díl, po Bausce, Vilkyčiai a Matschenbergu. Na závodišti došlo k řadě úprav, v zázemí byly opraveny budovy, například ředitelská věž a tiskové středisko, pracovalo se i na bezpečnostních svodidlech a trati. V ME jsou vypsány v letošní sezóně čtyři mistrovské kategorie – Super Buggy, Buggy 1600, Junior Buggy a Cross Car.

Ve Štikovské rokli doplní startující i atraktivní divize Touring Autocross a také ukázková jízda autokrosových nadějí Racer Buggy 160.

Z aktuálních informací organizačního výboru vyplývá, že se bude jednat o letos doposud nejpočetněji obsazený závod ME (přihlášeno již okolo stovky závodníků). Zatím nejvíce jezdců je přihlášeno v Buggy 1600, kde počet překročil třicítku. Aspiranty na vítězství jsou Peters, Wibbeler, Holzleitner, Van der Putten, z Čechů budou připraveni bojovat o nejvyšší příčky Novotný a Hartman.

Pětadvacet jezdců zaslalo zatím své přihlášky do nejsilnější kategorie Super Buggy. Nechybí Stubbe, Grencis, Feuillade, Mercier, Kuijpers, Callaghan, Bartelen. Mezi devíti Čechy je přihlášen vedle Kubíčka, Jordáka, Nikodéma a Bartoše také sedmasedmdesátiletý Jaroslav Hošek! Se zcela novým speciálem se představí Václav Fejfar. Povede se mu návrat?

Přesně polovinu jezdců v divizi Junior Buggy tvoří čeští zástupci a zatím si zejména Florián, Pytloun nebo Duřt vedou velmi dobře.

Slušně obsazenou kategorií bude i divize Cross Car, kde se vedle loňského celkového vítěze Davida Méata představí také naši jezdci Adam Kotaška a Petr Doležal.

Nebývalý zájem je i o dnes již neevropskou (a je to velká škoda) divizi Touring Autocross. Přihlášku zatím zaslalo osmnáct jezdců, řada z nich z Německa, ale o prvenství se budou chtít poprat i Češi v čele s Petrem Šimurdou, Jiřím Bretem, Lukášem Musilem, a Slovákem Marcelem Dleskem. Nezvyklý vůz pro autokros představí Němec Windschiegl, a to Lamborghini Gallardo.

Předváděcí jízdu předvedou talentované autokrosové naděje třídy Racer Buggy 160.

Po dvou závodech v pobaltských republikách je pořadí v mistrovských třídách následující:

Super Buggy:

1. Stubbe 2. Bartelen 3. Feuillade 4. Nikodém 5. Jordák 8. Antony

Buggy 1600:

1. Wibbeler 2. Peters 3.Van der Putten 6. Novotný

Junior Buggy:

1. Florián 2. Pytloun 3. Grencis 4. Duřt 9. Pytlounová

Cross Car:

1. Moll Hernandez 2. Comte 3. Firenze 4. Méat 5. Kotaška

                                                                                                                    

Tisková zpráva

Pavel Vydra

www.autoklubnp.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

One comment on “Blíží se autokrosové Mistrovství Evropy v Nové Pace”

Další články

© 2024 Autokrosar.cz ISSN 1805-1413 | Vyrobilo studio
Zásady ochrany osobních údajů