Tomáš Němec
28. 4. 2022

Humpolec – TOP tři v Buggy1600

V divizi Buggy 1600 bylo do závodu přijato celkem dvacet jedna jezdců. Už po měřených trénincích však skončil Igor Vlasatý. Měřený trénink ovládl Filip Hartman, před Jakubem Novotným a Philipem Stenzlem. Úvod závodu se stal pohromou dalších jezdců. Josef Burian, Václav Kindl a později i Pavel Holub balili předčasně.

Neděle ráno znamenala pohromu pro další jezdce. Po řetězové havárii nejhůře dopadl Peter Levkuš který se zranil, a Jiří Rezek, kterého čeká rozsáhlá oprava jeho stroje a určitě se neobjeví v Německu.

Ve finálové jízdě nejlépe odstartoval a udělal si prostor Martin Vaculík a šel do čela. Jakub Novotný však s útokem dlouho neotálel a Martina ve vedení vystřídal. Svoje vítězné tažení zvládl až do cíle, kde se radoval z vítězství.

Tady je jeho postřeh ze závodu. „Do Humpolce, který pravidelně zahajuje sezónu jsme se moc těšili. Předpověď počasí před závodem nám moc nepřála, ale průběh počasí celým víkendem byl skvělý, sice párkrát spadlo pár kapek, ale nic extrémního. Do závodu jsme nastupovali s obavami, jelikož proběhlo pár vylepšení na naší krásce. Jestli bude vše fungovat a budeme konkurence schopní. Tréninky jsme započali skvěle, dvakrát druzí o desetinu vteřiny za Filipem Hartmanem.

První rozjížďku jsme dojeli na druhém místě za Martinem Vaculíkem, kterému Humpolec sedí a jede skvěle. Další dvě rozjížďky byly v náš prospěch a celkově jsme byli na prvním místě. Po dlouhé době jsem jel semifinále na MČR závodech, sice polovina startovního pole bylo zaplněno jezdci ze zóny střední Evropy, ale 23 jezdců je pecka počet a konečně se nás sešlo hodně. Semifinále jsme přežili a vyhrál jsem stylem start-cíl.

Do finále jsem nastupoval z pole position a vedle mě byl Vaculík a Müllner. Start se mi nepovedl a Martin se ujal vedení. Po menší chybičce v horní části tratě se otevřel a já si ho odšťouchal a předjel jsem ho. Po zbytek finále jsem to nehnal a jel hlavou, abych to někde nerozbil. Sezónu jsme odstartovali vítězstvím, takže skvělý začátek. Snad máme na dravce v Mistrovství Evropy nazbrojeno a budeme bojovat o příčky nejvyšší. Děkuji rodině, Alfa Racing a fanouškům za skvělou podporu.“

Na druhé pozici nakonec skončil Martin Vaculík. „Tento víkend v Humpolci se mi jelo i dařilo skvěle. V měřácích jsem se celkově umístil na čtvrtém místě, což mi stačilo na to, abych v první rozjížďce startoval z prostředka. Naštěstí se mi povedlo předjet Jakuba Novotného a dojel jsem na prvním místě. Ostatní rozjížďky jsem sice nedojel první, ale dvě druhá místa mě stačila na to, abych postoupil do semifinále na pole position.

Semifinále jsem dojel bez sebemenšího problému na prvním místě, ale jelikož měl Jakub Novotný, který byl ve druhé skupině semifinále lepší výsledky v rozjížďkách tak jsem na finále nastupoval druhý do první řady. Poté co se rozsvítila zelená světla na semaforu, tak jsem vystřelil se svým vozem a protlačil jsem se na první příčku. Na té jsem však dlouho nevydržel, protože mě velmi brzy Jakub předjel. Naštěstí jsem si poté vytvořil velký náskok od třetího jezdce a úspěšně jsem dojel na druhé pozici. Tento závod jsem si na této trati velmi užil a děkuji mému týmu za přípravu vozu a rodině za podporu.“

Třetí místo je možná překvapením. Bronz si do Rakouska odvezl Marco Gerhartl. "Závody v České republice jsou vždy vrcholem sezóny a vždy se na to těším. Organizace byla perfektní jako vždy a trať byla ve skvělém stavu. Pro mě je trať obtížná, protože nevidíte do další zatáčky a potřebujete vždy mít dobrý průjezd, abyste byli dostatečně rychlí.

V rozjížďce 1 a 2 jsem byl na 4. a 3. místě a byl jsem na dobré cestě, abych ještě zrychlil. V 3. rozjížďce jsem měl ale havárii a zničil levou stranu buginy. S velkou pomocí TIBS Racing jsme byli schopni opravit poškození a kvalifikovat se do finále. Ve finále jsem svedl dobrý souboj s Filipem Hartmannem, ale nebylo snadné obhájit svou 3. pozici, protože mi praskla přední brzda. I přesto se mi podařilo udržet 3. místo, což je zatím můj největší úspěch v Čechách. 3. místo bylo pro mě jako výhra a perfektní dárek k šestým narozeninám mého syna."

Tomáš Němec

www.autokrosar.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články

© 2024 Autokrosar.cz ISSN 1805-1413 | Vyrobilo studio
Zásady ochrany osobních údajů