David Jeřábek
15. 7. 2022

Simone Firenze: Nová Paka, je to chrám.

Několika násobný italský šampion v autokrosu, závodník se skvělými výsledky v rallycrossu. To je čtyřiačtyřicetiletý Simone Firenze, který je aktuálně na druhé pozici v tabulce bodování.

V sezóně 2021 jsi skončil celkově na 9. místě. Letos se ti zatím velmi daří. Je to tím, že už znáš lépe tratě i své rivaly?

Předchozí sezóna byla pouze testovací, speciál od Semog FIA mi byl přivezen přímo na závod. Během zimy jsme se však zaměřili na lepší přípravu a zdá se, že sklízíme ovoce.

První bedna přišla v Litvě, tato trať není mezi jezdci oblíbená, tva kategorie cross cars zde jela poprvé a hned se zadařilo.

Ano, ve Vilkyciai jsem poprvé stál na evropských  stupních vítězů a to na 3. pozici. Tato trať bude navždy v srdci a velkou vzpomínkou. Celkově celý víkend proběhl na vysoké úrovni a já si Litvu velmi užil!

Další závod v Německu a znovu bedna. O víkendu v Matschenbergu jsi dával zabrat aktuálnímu lídrovi tabulky Davidu Meátovi.

Výkon v Matschenbergu je zatím mým nejlepším. Od sobotního rána jsme našli správné nastavení mého speciálu. Konečně jsem se dostal i před Davida a mohl bojovat o přední příčku. Bohužel, první místo se nepovedlo. David má jednu technickou převahu nad všemi ostatními jezdci, tudíž pokud dobře odstartuje už se nedá chytit. My se ale snažíme tuhle mezeru napravit a bojovat dál.

Divize Cross car vypadá na první pohled jako parta skvělých lidí, kteří bojují na trati, ale v depu jste vidět hodně pospolu.

Být součástí Mistrovství Evropy je veliká zkouška ze všech úhlů pohledu. Jsou tam ti nejlepší jezdci z nejlepších. V naší kategorii opravdu vznikla skvělá parta lidí. Atmosféra, která se nedá zažít na jiném mistroství. Bojujeme mezi sebou, ale pomáháme si navzájem a respektujeme se. Jak se říká, soupeři na trati, přátelé v depu. Já jen doufám, že se tohle nezmění. Samozřejmě, že jsou souboje a nějaké přestřelky, ale ty by se měly řešit, a i zůstat na trati. Do takových věcí by se neměli zatahovat ani mechanici ani rodiny.

Skvělým příkladem těchto všech soubojů jsou Chantal van der Puten a Ares Lahoz Rubio.

.

Poslední závod se jel v Mece autokrosu. Jak na tento víkend vzpomínáš?

Co říct k Nové Pace? Je to chrám, je to sen každého jezdce a pocta tam závodit. Ještě ke všemu s atmosférou publika, které je legendární. Tento víkend jsem ke všemu opět dojel na stupních vítězů.

V Nové Pace si s vámi přijel porovnat jezdecké síly Petr Doležal.

Petr Doležal zná tuto trať, zná i tajemství této tratě. Věděl jsem už dopředu, že tento domácí jezdec je velmi silný soupeř. Je to velmi dobrý přítel a máme vzájemný respekt. Měl jsem možnost mu pomoc na závodě v Maggioře, v Nové Pace pomohl on mě. Závodil se stejným speciálem jako já. Bylo skvěle vidět dva jezdce se speciálem Semog na bedně. Skvělá reklama pro výrobce!

Kolik členů zahrnuje tvůj team na evropských závodech?

Mám dva týmy, jeden se skládá ze tří lidí, kteří mě doprovází na závody. Druhá skupina je doma vždy připravena na opravu a přípravu pro další závod. Snažím se zajet co nejlepší výsledek, který je pokaždé věnován právě jim, jako poděkování. V neposlední řadě děkuji také rodině, která tento můj koníček akceptuje.

Děkuji za rozhovor.

Aneta Musilová

www.autokrosar.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články

© 2024 Autokrosar.cz ISSN 1805-1413 | Vyrobilo studio
Zásady ochrany osobních údajů