Tomáš Němec
26. 4. 2022

Humpolec - TOP tři v juniorbuggy


V divizi juniorbuggy se v Humpolci sešlo celkem čtrnáct jezdců. Z toho bylo hned pět debutantů. Buginu po Petrovi Nikodémovi, ale značně předělanou, přivezla Tereza Bartáková. Matěj Ouředníček osedlal buginu po Pepovi Švorcovi. Zdeněk Frischholz přivezl Alfu po Martinovi Vaculíkovi. Lukáš Svoboda sedl do sedačky svého bratra Tomáše, který skočil do kártů a Eliška Plná debutovala s novou buginou Fast and Speed.

V první rozjížďce všem vypálila rybník Eliška Pytlounová a zvítězila ve své jízdě. Skvělou jízdu podtrhl fakt, že první rundu vyhrála absolutně. V neděli ráno však trefila svodidla a zle si pochroumala ruku.

Famózní výkon především v neděli předvedl Filip Duřt. Jezdec z Března nedaleko Mladé Boleslavi nedal nikomu šanci ani v samotném finále. Filip si tak poprvé připsal plný počet pětatřicet bodů.

Pátek dopoledne jsme taťkou ještě dodělávali buginu, abychom mohli v plné kráse vyjet na závody a vůbec jsme nevěděli, jak se bugina bude chovat na Humpolské trati, takže jsme mohli jen doufat, že to vše klapne. Závody začaly v sobotu ráno prvním a druhým měřeným tréninkem kde se mi moc nedařilo a vyjel jsem si až sedmý čas, tudíž jsem nastupoval do první rozjížďky ze druhé řady. Rozjížďku jsem dojel na druhém místě ve své skupině a čtvrtý celkově. Do nedělních závodů jsem nastupoval s lepší náladou a to mi pomohlo, protože jsem ve druhé rozjížďce dojel první a to samé i v té třetí.

Do finálového startu jsem si vybojoval pole position. Po startu to bylo velice těžké, do druhé zatáčky jsem měl oba dva soupeře Daniela Pytlouna a Arnošta Floriána vedle sebe a ještě nebylo jasné, kdo za zatáčkou vyjede první. Asi se mě drželo štěstí a první jsem vyjel já, pak už jsem si držel jen první pozici s kterou jsem projel pod šachovnicí. Před všemi soupeři a pořadateli smekám za krásné závody, protože to byl velmi náročný víkend. Nejvíce bych chtěl poděkovat mému taťkovi a rodině, neboť bez nich bych se nemohl postavit na podium a užít si ten nádherný okamžik vítězství, také chci poděkovat přítelkyni, kamarádům, Auto Kelly a všem co mi fandí a podporují mě. Nesmím opomenout ani autokrosar.cz za zviditelnění autokrosu a super novou stránku.

Na druhém místě skončil Arnošt Florián: "V Humpolci se mi letos dařilo i když po prvním měřáku to vypadalo dost bídně. Ten druhý už byl o mnohem lepší a do první rozjížďky jsem nastupoval jako druhý vedle sourozenců Dana a Elišky. První rozjížďku jsem dojel na druhé pozici, ale ta druhá už byla lepší, protože jsem vyhrál stylem start cíl. Třetí se moc nepovedla. Na vnějšku byly velké muldy, o které jsem se dvakrát opřel a jezdil jsem po dvou kolech.

Do finále jsem nastupoval jako poslední v první řadě. Po startu jsem byl třetí, ale v zatáčce po kopci jsem se dostal na druhé místo a takhle to zůstalo až do cíle. Letošní rok byla trať hodně rozbitá, hlavně bylo hodně děr a velký muldy na vnějšku zatáček. Já jsem se modlil, aby se mi nestalo to co ve třetí rozjížďce a abych ve finále nezul gumu, ale nakonec vše dopadlo dobře."

Zelený věnec bral Daniel Pytloun „Na první závod mistrovství České republiky v Humpolci jsem se velmi těšil. Trať v Humpolci mám velmi rád a patří mezi mé nejoblíbenější tratě v České republice. Od minulého roku neproběhlo moc velkých změn, pouze nový design a velká kola, které mi celkem vyhovují. Po měřených trénincích jsem byl celkově až šestý a tím pádem jsem na start první rozjížďky najížděl až jako třetí. V rozjížďkách se mi dařilo a celkově z toho bylo druhé místo.

Ve finále jsem tedy startoval z druhého místa vedle Filipa Duřta a Arnošta Floriana. Start se mi povedl, Ale hned v prvním kole ve třetí zatáčce jsem se po kolizi propadl z druhého místa až na sedmé. Při kolizi jsem ještě přišel o pravou zadní pneumatiku, takže bylo těžké bojovat o lepší pozici, ale nakonec to dopadlo celkem dobře a dostal jsem se na třetí místo. S výsledkem jsem spokojený a těším se na závody v Německu příští víkend.

Tomáš Němec

www.autokrosar.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články

© 2024 Autokrosar.cz ISSN 1805-1413 | Vyrobilo studio
Zásady ochrany osobních údajů