David Jeřábek
6. 5. 2024

Nikodém: V Humpolci je nejdůležitější start

Humpolec přilákal v divizi Super Buggy 25 jezdců. Zlato si odvezl jezdec Petr Nikodém, druhý skončil Radek Jordák a třetí místo vybojoval maďarský jezdec Szabolcz Klenancz.

V prvním měřeném tréninku si vedl velmi dobře Petr Nikodém, za ním skončil Zdeněk Antony a třetí byl Vladislav Štětina. V druhém tréninku si své první místo v tabulce Nikodém držel zuby nehty, za ním skončil jezdec Radek Jordák a třetí dorazil do cíle Jakub Kubíček. Čtvrtý skončil David Horák. Antony se propadl na šestou pozici. Na druhý měřený trénink jsme obuli špatné gumy. Tím pádem to bylo až šesté místo,“ komentuje Antony.

První rundu vyhrál Antony, který předjel Nikodéma a za nimi se na třetí příčku dostal Vojtěch Vaculík. Horák skončil čtvrtý a Jordák dojel až osmý. „Do Humpolce jsem jel bez otestovaného speciálu, tak jsem doufal, že vše bude fungovat. V měřeném tréninku jsem si vyjel druhé místo, ale radost dlouho nevydržela. Hned v první rozjížďce jsem přišel na to, že povrch na startu se tváří, že nebude mít grip, ale opak byl pravdou. Po podřazení jsem odjížděl na čtvrtém místě, podařilo se mi předjet jedno auto a vyjel jsem si trojku,“ popisuje Jordák.

Druhou rozjížďku si Nikodém užil a opět obhájil první místo v tabulce. Za ním dojel Horák a třetí skončil Kubíček. Antony dojel čtvrtý a Jordák pátý. Po třetí rundě někteří obhájili své pozice, jako třeba Nikodém, který skončil první. Za ním se na druhé příčce ocitl Kubíček a třetí byl Horák.

Zlato si z Humpolce odvezl Nikodém. „Na závod jsme výjimečně byli připraveni. Prví rozjížďka byla divácky nejzajímavější, trochu se předjíždělo. V Humpolci je nejdůležitější start, který v semifinále vyšel, a když jsme nastupovali na finále, tak jsme věděli, že od toho prvního měřáku máme takovej lehkej problém, že nám fouká tlak do vody těsněním pod hlavou.

Byli jsme nuceni trochu ponížit výkon. Každopádně po startu jsem si myslel, že už jsem zachráněnej, ale na kopci jsem hned trefil jednu z nepříjemných děr a využil toho hnedka Zdenda Antony. Šlo by asi bojovat kolo na kolo, ale myslím si, že větší pravděpodobnost byla, že tam skončíme spolu. Takže jsem bojoval někde po trati, ale bylo vidět, že nám ty koně trochu chyběly. I Antonyho ale rozhazovaly díry, a když už jsem ho chtěl předjet, tak mu praskl kardan přímo přede mnou, takže nám to spadlo trochu do klína,“ komentuje Nikodém.

Druhý skončil Jordák. „Do finále jsem šel z druhé řady. Po nesčetných ranách od jezdců startujících za mnou, kdy jsem přišel i o výfuk jsem vyjel z první začátky čtvrtý. Po předjetí Horáka a přetočení Antonyho jsem si dojel pro druhé místo,“ říká Jordák.

Třetí dojel maďarský jezdec Klenancz. Vaculík s Horákem těsně skončili za stupněmi vítězů. Dařilo se mi od měřáků, tam jsem skončil čtvrtý, v rozjížďkách druhý a ve finále už to bylo horší. Začátek byl dobrej, nicméně jsem odrazil pneumatiku a tím pádem už jsem se zpomalil a dojel jsem na pátém místě,“ vysvětluje Horák.

Kubíček skončil devátý a Antony desátý. „Semifinále dalo na finále do druhé řady. Startoval jsem s Jordákem, kterého se mi podařilo přestartovat. Kubíček udělal chybu na startu, zůstal tam stát. Byl jsem na vnitřku pod Davidem Horákem, kterého se mi podařilo předjet. Udělal jsem si náskok, ale pak přišla ve čtvrtém kole technická závada, praskl kardan a bylo po závodě,“ vysvětluje Antony.

Tereza Šimurdová

www.autokrosar.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články

© 2024 Autokrosar.cz ISSN 1805-1413 | Vyrobilo studio
Zásady ochrany osobních údajů