Admin
27. 4. 2023

Autokrosové hvězdy míří do Nové Paky

Před pouhým týdnem odstartoval v Humpolci letošní republikový autokrosový šampionát a hned nadcházející víkend 29. – 30. dubna se uskuteční jeho druhé dějství. To přivítá Mekka autokrosu, kterou je Nová Paka. Do Štikovské rokle dorazí vedle domácí špičky i mnoho zahraničních pilotů včetně velkých hvězd. Diváci si tak určitě přijdou na své a pořadatelé věří, že dorazí v hojném počtu.

Velmi kvalitní konkurenci nabídnou ve Štikovské rokli všechny kategorie. Na nejvyšší příčky v divizi JuniorBuggy aspiruje Eliška Pytlounová. „Paka je jednou z mých nejoblíbenějších tratí. Zcela souhlasím s tvrzením, že kdo nejel Paku, nejel autokros. Mým cílem je si závody především užít a vnímat u sebe pokroky oproti loňským novopackým startům a také předchozímu humpoleckému závodu, kde se mi uplynulý víkend finále nevydařilo podle představ. Moc se těším na atmosféru, která ve Štikovské rokli bývá ze všech závodů nejlepší,“ těší se severočeská závodnice.

Dvěma zcela rozdílnými speciály disponuje v posledních letech Otakar Výborný. „Novou Paku bychom měli jet s Mitsubishi Mirage v kategorii TouringAutocross. Naše SuperBuggy totiž ještě není připravená a čekáme, jak to bude s komponenty. Paku mám stoprocentně rád. Je to rychlá a srdcová trať, bývá zde úžasná atmosféra a navíc část mého týmu včetně sponzora firmy Trans Logistic CZ pochází z nedalekého Jičína. Chci pozvat diváky, bez kterých by to nebylo ono, aby dorazili v co nejhojnějším počtu a vytvořením parádní kulisy nám pomohli k maximálním výkonům. Rád se s nimi setkám i v depu,“ zve pilot ze západočeské obce Vrhaveč na Klatovsku.

Vylepšit druhé místo z Humpolce v divizi RacerBuggy250 bude chtít úřadující šampión této kategorie Ladislav Jiřička. „V Humpolci to mohlo být lepší. Ve finále začalo pršet a klouzat a to trochu komplikovalo moji snahu zaútočit na Péťu Bílka, který mi nedal příležitost k předjetí. V Pace si budu chtít spravit chuť. Tamní trať mám hodně rád a patří mezi mé nejoblíbenější. Líbí se mi svým velkým převýšením. Kopec nahoru je skvělý a dolů ještě lepší,“ těší se autokrosař ze středočeské obce Cerhenice.

Zlepšit si náladu po smolném humpoleckém finále plánuje nejúspěšnější český pilot divize Buggy1600 posledních let Jakub Novotný. „Do Paky se samozřejmě těšíme, jako každý rok. Máme to prakticky za barákem a jsme tedy na domácí půdě. Ambice jsou jako vždy ty největší. Uvidíme však až v samotném závodě. Konkurence je totiž obrovská. Vždyť vedle domácí špičky by měla startovat i zahraniční esa, například úřadující mistr Evropy Kevin Peters, vítěz humpoleckého podniku Markus Wibbeler a mnoho dalších. Takže to bude parádní příprava na Evropu,“ usmívá se jezdec z východočeské obce Konecchlumí.

Vyvrcholením autokrosových závodů bývá vždy finále divize SuperBuggy. Jedním z největších favoritů této královské kategorie je její úřadující republikový i evropský šampión Petr Nikodém. „Při republikovém závodě je zde vždy naši prioritou zjistit všechny potřebné informace ohledně nastavení, které v létě využijeme při Evropě. Přitom se samozřejmě budeme snažit vyhrát (smích). Pořád mám v hlavě poruchu turba, která nám loni zhatila evropské vítězství a odsunula nás na druhé místo za Bernda Stubbeho. Letos se tedy těším na republiku a ještě více na Evropu a věřím, že napravíme loňský rok,“ doufá nejúspěšnější autokrosař posledních sezon.

Vlastimil Resl, tisková zpráva

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články

© 2024 Autokrosar.cz ISSN 1805-1413 | Vyrobilo studio
Zásady ochrany osobních údajů