Tak a je to tu, nedávno jsme přemýšleli, jaká bude sezona 2022 a teď už jsme na konci. O titulu v divizi B1600 a JB je rozhodnuto.... boj bude ale ještě v dizi Superbuggy. Rozhodne se mezi Petrem Nikodémem a Berndem Stubbe.

Petr Nikodém je Mistr Evropy v divizi Superbuggy

Nejvíc nyní rezonuje sítěmi zisk titulu v divizi Superbuggy Petra Nikodéma. Musíme ale také poděkovat všem našim juniorům.

Pravidelně se ME v divizi Juniorbuggy účastnilo pět českých zástupců a všichni se vešli do šestky... gratulujeme a děkujeme za reprezentaci👍💪🏆🚀.

1. Arny Florián, 2. Dan Pytloun, 3. Filda Duřt, 5. Jakkub Šafránek, 6. Eliška Pytlounová

Skvělé třetí místo vybojoval celkově i Standa Brousek náš jediný zástupce v divizi Cross Car Academy Trophy. 🤩

Jediným zástupcem byl také Adam Kotaška a to v divizi Cross Car. Ten měl spíše letos smůlu a tak konečné sedmé místo není jistě to, co si Adam představoval. V dané konkurenci a při smůle co ho provázela je to skvělý výsledek.🏎

No a šestnáctky.... tam bojoval jako lev o třetí místo celkově Jakub Novotný. Na většině závodech dominova - vycházeli měřáky, rundy, ale potom přišla kletba sezony 2022 a Kuba nakonec vybojoval "bramboru". Na posledním závodu si náladu trochu zlepšil a suvereně vyhrál.. doufejmě, že je to předzvěst následující sezony....🥰

Výsledky najdete zde:

AX Online Notice Board (chronomoto.hu)

Live výsledky najdete zde:

FIA European AX Championship (chronomoto.hu)

Nedělní live:

Sobotní info:

Sobotní den se nesl v duchu velikého tepla a krásného počasí.

Superbuggy: Petr Nikodém se oproti loňsku s tratískamarádil a v měřácích zajel druhý nejrychlejší čas za Berndem Stubbe, se kterým bojuje o titul. V rundě si připsal jedničku a nejryhlejší čas s obou jízd. Jedničku si připsal taktéž Bernd, takže drama bude... a to až do konce.

Bugggy1600: po nabitýc startovních polí dorazilo do Španělska "pouze" 13 jezdců. Měřáky vyhrál Rudy Van Buren, ale rundu už nedokočil. Své jízdy vyhrál Jakub Novotný a Andrej Maxian. Jakub tak bojuje o třetí místo v tabulce hodnocení ME, držíme palce.

Juniorbuggy: Měřené tréniky vládl již jistý Mistr Evropy, Arnošt Florián. Ten vyhrál i svou rozjížďku. Ve druhé skupině ovládl jízdu Nathan Ottink, ale dvojky si připsali Daniel a Eliška Pytlounovi. Třetí místo ještě nemá jisté Filip Duřt, nicméně Filip dal šesté místo a jeho protivník dokončil až jako desátý, držímě palce Filipovi, ať to třetí místo urve pro sebe.

CrossCar: Arez Lahoz v jednom rozhovoru prohlásila, že ve Španělsku není tolik velkých buggin, ale je tam hodně Kartů. Je to vidět i zde, konkurence 24 speciálů není malá. Adam Kotaška měl problémy a po cestě, ale díky sociálním sítím, se našli dva "blázni" co viděli závodníka v problémech, sedli do auta a jeli mu napomoc. Adam skončil v měřáku na 15místě. V rozjížďce, která se jela ve třech skupinách skončil na šestém místě. Rundy ovládli místní, Ivan Pina Chinchilla, růže mezi trním Ares Lahoz Rubio a Juan José Moll Hernandez.

CrossCar Academy: Standa Brousek vs. Valentino Ledda. Souboj o celkové druhé místo. Standovi vyšli měřáky skvěle a zajel druhý nejrychlejší čas. Valentino dokončil čtvrtý. V rundě Standa připsal jedničku stejně jako ve své jízdě Miguel Gayoso Vázques. Valentino Ledda bral dvojku. Držíme palce Stando!

V noci ale přišel déšť, no déšť, slejvák a dle Toma je na trati místy 50 cm vody. Uvidíme, jaké podmínky budou panovat ráno. Pokud budou pořadatelé tak odhodlaní, jako jsou u nás, např. v Přerově, věřím, že se ráno bude plnohodnotně pokračovat. Dnešní předpověď slibuje opět pěkné počasí a 24 stupňů.